5. NOVEMBER 2014
Osnutek programa november 2014
Dnevni red:
- Pregled in diskusija o rešitvah v predlogu Splošnega dela višješolskega programa Balet ter usklajenost s poklicnima standardoma in Izhodišči za pripravo višješolskih programov.
- Pregled in diskusija o pripravljenih katalogih znanj za posamezne module in predmete.
- Razno
Iz razprave,
ugotovitve, sklepi in dogovori:
- Predlog programa VŠI Balet je pripravljen na podlagi poklicnih standardov Baletni plesalec/baletna plesalka in Koreograf/koreografinja, skladno z veljavno zakonodajo, z Izhodišči za pripravo višješolskih programov ter veljavno metodologijo.
- V programu so ohranjeni moduli pedagoškega izobraževanja s temeljnimi vsebinami predmetov (osnove pedagogike in didaktike, metodika baleta, psihologija osebnosti in učenja). Umeščeni so v obvezni del. Temeljna pedagoško andragoška znanja so pomembna za vse plesalce, saj pogosto nastopajo v različnih vlogah prenašanja svojega strokovnega znanja na druge in ne le kot učitelji. Diplomanti bodo lahko že pridobljena pedagoško andragoška znanja in izkušnje v okviru programa uveljavljali v postopku Priznavanja in potrjevanja formalno in neformalno pridobljenih znanj ter si tako le z dopolnilnimi vsebinami hitreje pridobili formalno Pedagoško andragoško izobrazbo na višješolskem nivoju.
- Katalogi znanj za predmete v modulih s področja koreografije so skladni s poklicnim standardom in pripravljeni po ustrezni metodologiji. Morebitne korekcije, v kolikor bi bili še dani predlogi, se lahko vnesejo z redakcijskimi popravki.
- 30 ur je 1 KT študentovega dela. Študentovo delo so kontaktne ure in samostojno delo. Baletnega plesalca ob individualni vadbi (samostojno delo) mora v večjem delu spremljati in korigirati strokovni delavec. Zato se med izvajalce pri posameznih modulih (Klasični balet, Plesne tehnike in Koreografija) doda še inštruktor, ki ima enaka znanja kot predavatelj.
- Število ur v predmetniku po modulih in predmetih mora biti usklajeno med 1. in 2. letnikom, obseg praktičnega izobraževanja v vsakem letniku mora obsegati 13 KT, skupaj vsega študentovega dela v dveh letih je 120 KT. Po natančnem pregledu se opravi morebitna ustrezna korekcija.
- Pripravi se čistopis programa in se zaprosi posamezne socialne partnerje za pisno mnenje, ki bo podpora v procesu sprejemanja programa v nadaljnjih postopkih.
- Predlog programa VSŠ Balet z vnesenimi zgoraj navedenimi dopolnitvami in korekcijami je pripravljen za sprejem v nadaljnjih postopkih.
Sestanek vodila in zapisala: Anica Justinek, prof., Višja svetovalka za področja