Home arhiv-dogodkov-dbus PRVO SLOVENSKO TEKMOVANJE KOREOGRAFSKIH MINIATUR

PRVO SLOVENSKO TEKMOVANJE KOREOGRAFSKIH MINIATUR

Tartinijev trg Piran, nedelja, 22. junij 2014


V okviru Festivala plesa Piran, ki letos že desetič zapored poteka na Tartinijevem trgu v Piranu je Društvo baletnih umetnikov Slovenije 22. junija 2014 organiziralo 1. slovensko tekmovanje koreografskih miniatur. Misija tekmovanja je promocija baleta in plesa, njuno vrednotenje v najširšem smislu različnih plesnih stilov in oblik, odkrivanje domačih koreografskih potencialov in spodbujanje njihovega razvoja ter razvoja kvalitete s področja baletne in plesne koreografije ter vpoznavanje širšega kroga populacije s trenutnim stanjem in trendi na področju koreografije. 

Tekmovanje je potekalo v dveh krogih, v katerih so koreografi predstavili po eno koreografijo na glasbo po lastnem izboru in po eno koreografijo na glasbo slovenskega avtorja. Strokovna žirija, ki so jo sestavljali priznani ustvarjalci s področja baleta in plesa v Sloveniji in tujini: Jean-Loup Jordan iz Francije in hkrati tudi predsednik žirije, Valentina Turcu – ena najvidnejših domačih koreografskih osebnosti, Maruša Vidmar – nekdanja prvakinja baleta SNG Opera in balet Ljubljana, publicistka Jedert Jež Furlan in solist baleta SNG Maribor, Matjaž Marin, je izmed šestih koreografov in dvanajstih koreografij za zmagovalca izbrala Sinišo Bukinca, ki deluje na primorskem kot samostojni umetnik in samozaposleni v kulturi, drugo mesto pa je zasedla Claudia Sovre, sicer članica SNG Opera in balet Ljubljana.  Tretje nagrade žirija ni podelila. Bukinac in Sovretova sta poleg zlate in srebrne plakete prejela tudi priložnost ustvarjanja daljših koreografij za Mladi slovenski balet, ki deluje v okviru Kariernih perspektiv, sofinanciranih iz Evropskih socialnih skladov. Javna podelitev nagrad bo 25.junija 2014 na Tartinijevem trgu v Piranu v okviru Gala baletnega koncerta pod zvezdami, ki ga Društvo baletnih umetnikov Slovenije vsako leto podari mestu Piran, kot edinemu slovenskemu mestu, ki enkrat letno organizira festival, na katerem se lahko predstavijo plesalci ne glede na družbeni status, zvrst plesa in starost. 

Organizatorji Prvega slovenskega tekmovanja koreografskih miniatur in desetega Festivala plesa Piran so Društvo baletnih umetnikov Slovenije, ZKD Karol Pahor Piran, JSKD, Občina Piran, Avditorij Portorož, omogočili pa sta ju Ministrstvo za kulturo, Občina Piran in Evropski socialni sklad. 


Urnik tekmovanja:

21.00 – 1. krog tekmovanja: Koreografske miniature na glasbo po izboru koreografov

22.00 – 2. krog tekmovanja: Koreografske miniature na glasbo slovenskih avtorjev po izboru koreografov


Strokovna žirija:

Jean-Loup Jordan – predsednik

Maruša Vidmar

Valentina Turcu

Jedert Jež Furlan

Matjaž Marin


Organizacijski odbor:

Tomaž Rode

Vojko Vidmar

Darja Sebastian

Matjaž Marin

Igor Mede


REZULTATI 1. SLOVENSKEGA TEKMOVANJA KOREOGRAFSKIH MINIATUR – 22.6.2014

REZULTATI
1.   PRVEGA SLOVENSKEGA TEKMOVANJA 
KOREOGRAFSKIH MINIATUR
 
1.     Nagrada – zlata plaketa in denarna nagrada v višini 700,00 eur: SINIŠA BUKINAC
 
2.     Nagrada – srebrna plaketa in denarna nagrada v višini 500,00 eur: CLAUDIA SOVRE
 
3.     Nagrada – bronasta plaketa: NI PODELJENA
 
 
V program 14. Gala večera novih baletnih koreografij se uvrstijo:
1.   CLAUDIA SOVRE: TJA KAMOR TE VODI SRCE  
Glasba: Eva Hren & Sladcore – Tam dol na ravnem polju – priredba
Plešejo: Nina Noč, Yuki Seki, Urša Vidmar, Mateja Železnik, Monika Zorko
 
2.   SINIŠA BUKINAC: SEDMA NEVESTA  
Glasba: neznan avtor – Rezijanska svatbena pesem & Katalena: Da gora 
              ta Skarbinina
Plešeta: Romana Fičur, Siniša Bukinac
 
 
Koreografija za Mladi slovenski balet s honorarjem v višini 1000,00 eur:
SINIŠA BUKINAC
CLAUDIA SOVRE
 
 
V programu Gala baletnega večera pod zvezdami, 25.6.2014 na Tartinijevem trgu v Piranu se izvedejo naslednje koreografije:
 
1.   SINIŠA BUKINAC: I AM WALKING CLOUDS, WAITING FOR YOU – 5 min
Glasba: oblikovanje in zvočna režija Siniša Bukinac, izvajalka Christina Perry
Pleše: Romana Fičur
 
2.   CLAUDIA SOVRE: GLASNEJE OD TIŠINE – 3.20 min
Glasba: Antonio Vivaldi – Štirje letni časi: Zima
Plešejo: Nina Noč, Barbara Potokar, Mariša Nač, 
               Mateja Železnik, Monika Zorko
 
1.   SINIŠA BUKINAC: SEDMA NEVESTA – 5 min
Glasba: neznan avtor – Rezijanska svatbena pesem & Katalena: Da gora 
              ta Skarbinina
Plešeta: Romana Fičur, Siniša Bukinac
 
2.   CLAUDIA SOVRE: TJA KAMOR TE VODI SRCE – 6 min
Glasba: Eva Hren & Sladcore – Tam dol na ravnem polju – priredba
Plešejo: Nina Noč, Yuki Seki, Urša Vidmar, Mateja Železnik, Monika Zorko
 
 
 
 
Predsednik žirije
Jean-Loup Jordan

Date

22.06.2014
Expired!
Kategorije